Lørdag 11. juni

  • smalt_marked.JPG
    1/1

Kl. 12.00

Kl. 12.00  Festivalen og markedet åpner

Kl. 12.00  Åpningsparade fra Hamar sentrum

Kl. 12.00–15.00  Volveteltet er åpent, i Lindelunden

Kl. 12.15  Krabat, musikk på markedet 

Kl. 12.30–15.00  Prinsesseskolen åpner, ved Middelalderforeningens leir

Kl. 12.30  Omvisning og minikonsert v/Domkirkeoddens guider i Hamardomen 

Kl. 12.30  Omvisning i Urtehagen, v/Hildur Hauksdottir

Kl. 13.00

Kl. 13.00  Kong Håkons Ridderskole, ved Middelalderforeningens leir 

Kl. 13.00  Den mørkredde Ridder, teater ved Urtehagen

Kl. 13.00  «Fra kloke koner til hekser og mytene om dem», ved Elisabeth Østby, foredrag i Aulaen

Kl. 13.15  Diabolus in Musica,musikk på markedet

Kl. 13.15  Dansekurs med Extend, ved hovedinngangen

Kl. 13.15   Arkadia, gjøgler i teltet

Kl. 13.30  Sverdkamp med Castra Vita, på markedet

Kl. 13.30  Gjøglerskole med Girls on Fire, på Hedmarkstunet

Kl. 13.45  Sølja, danser ved Urtehagen

Kl. 13.45  Vesle Åse Gåsepike, teater i Storteltet

Kl. 13.45  Musicantus,synger på markedet

Kl. 14.00

Kl. 14.00  Audiens hos Kong Håkon 6 og hans følge, ved Middelalderforeningens leir 

Kl. 14.00  «Historiske buefunn i Norge»,  ved Ivar Malde, foredrag i Aulaen

Kl. 14.15  Orian og Dragen, Dukketeater i Lindelunden

Kl. 14.15  Patrask, musikk på markedet

Kl. 14.30  Gjøglergruppen Narrarna, gjøgler i storteltet

Kl. 14.30  Middelaldersk redesign, moteoppkonkurranse i Hamardomen

Kl. 14.30  Omvisning i Urtehagen, v/Hildur HauksdottirKl. 15.00

Kl. 15.00

Kl. 15.00  Treboucheten kaster! Ved Løtenbygningen

Kl. 15. 00  «Giftmordersken og hennes homofile ektemann», ved Henriette Mikkelsen Hoel, foredrag i aulaen

Kl. 15.00  Vesle Åse Gåsepike, teater i Lindelunden

Kl. 15.00  Dansekurs med Extend og Canardus Horribilis, ved hovedinngangen

Kl. 15.15  Krabat, musikk i teltet

Kl. 15.15  Omvisning i Urtehagen, v/Hildur Hauksdottir

Kl. 15.30  Kong Håkons Ridderskole, ved Middelalderforeningens leir

Kl. 15.30  Volvens spådom /Voluspå, fortellerteater for voksne i Lindelunden

Kl. 15.30  Sølja danser ved Urtehagen

Kl. 15.45  «Middelalderens tro, magi og mystikk”, ved Arne Borg, kåseri i Borgstua

Kl. 16.00

Kl. 16.00–18.00  Prinsesseskolen fortsetter

Kl. 16.00  Musicantus, synger på markedet

Kl. 16.00  Sverdkamp med Castra Vita, på markedet

Kl. 16.00  Gjøglerskole med Girls on Fire, på Hedmarkstunet

Kl. 16.00  Patrask, musikk i storteltet

Kl. 16.00  Den mørkredde Ridder, teater ved Urtehagen

Kl. 16.30  Omvisning i Urtehagen, v/Hildur Hauksdottir

Kl. 16.30  Audiens hos Kong Håkon 6 og hans følge, ved Middelalderforeningens leir (Også ta bilder)

Kl. 16.30  Orian og Dragen, Dukketeater i Lindelunden

Kl. 16.30  Arkadia, gjøgler på markedet

Kl. 16.30  Diabolus in Musica, musikk på markedet

Kl. 17.00

Kl. 17.00  Kong Håkons Ridderturnering, på turneringsplassen

Kl. 17.30  Ola Onsrud: «Biskop Nikolaus, prest, politiker og hærfører», foredrag i Aulaen

Kl. 17.30  Gjøglergruppen Narrarna, gjøgler i teltet

Kl. 17.30  Omvisning og minikonsert ved Domkirkeoddens guider, i Hamardomen

Kl. 17.30  «Gull, gråstein og grå hår», skuespill i Urtehagen

Kl. 18.00

Kl. 18.00  Treboucheten kaster! Ved Løtenbygningen

Kl. 18.00  Patrask, musikk på markedet/ølstua

Kl. 18.00  Tribus Sagittariis, bueskyterturnering innledende runder ved Storhamar

Kl. 19.00–01.00

Kl. 19.00  Krabat, musikk i Ølstua

Kl. 19.30  Draumkvedet, konsert i Hamardomen v/Tone Romtveit, Kim Andre Rysstad og Olav Slagsvold

Kl. 20.00  Arkadia, magi og gjøglerier, i Ølstua

Kl. 21.00  Canardus Horribilis, musikk i Ølstua 

Kl. 22.00  Diabolus in Musica, musikk i Ølstua

Kl. 22.30  Gjøglergruppen Narrarna, Gjøglerier i Ølstua

Kl. 23.15  «Gryning» ildshow med Girls on Fire, på turneringsplassen

Kl. 24.00  Patrask, avslutter kvelden med musikk i Ølstua