Søndag 12. juni

  • Slag_Nrkamp.JPG
    1/1

Kl. 12.00

Kl. 12.00  Festivalen og markedet åpner

Kl. 12.00  Sverdkamp med Castra Vita, ved markedet

Kl. 12.00  Kong Håkons Ridderskole, ved Middelalderforeningens leir

Kl. 12.00  Arkadia gjøgler, på markedet

Kl. 12.15  Patrask, musikk på markedet

Kl. 12.15  Volvens spådom /Voluspå, fortellerteater for voksne i Lindelunden

Kl. 12.15  Treboucheten kaster!Ved Løtenbygningen

Kl. 12.30  Omvisning og minikonsert v/Domkirkeoddens guider 

Kl. 12.30  Prinsesseskolen åpner, ved Middelalderforeningens leir

Kl. 12.30  Gjøglergruppen Narrarna gjøgler, i teltet

Kl. 12.30  «Gull, gråstein og grå hår»,skuespill i Urtehagen

Kl. 12.30  «Fra kloke koner til hekser og mytene om dem», ved Elisabeth Østby, foredrag i Urtehagen

Kl. 12.45  Mesterborgerparade,fra Hedmarkstunet

Kl. 12.45  Audiens hos Kong Håkon 6 og hans følge, ved Middelalderforeningens leir 

Kl. 13.00

Kl. 13.00  Kåring av Hammer By’s Mesterborger 2015,i Borggården

Kl. 13.00–16.00  Volveteltet er åpent, i Lindelunden

Kl. 13.15  Omvisning i Urtehagen,v/Hildur Hauksdottir

Kl. 13.15  «Biskop Nikolaus, prest, politiker og hærfører»,ved Ola Onsrud, foredrag i Aulaen

Kl. 13.15  Krabat, musikk i Storteltet

Kl. 13.15  Vesle Åse Gåsepike,teater i Lindelunden

Kl. 13.30  «Middelalderens tro, magi og mystikk», ved Arne Borg, kåseri iBorgstua

Kl. 13.30  Gjøglerskole med Girls on Fire, på Hedmarkstunet

Kl. 13.45  Sølja danser,ved Urtehagen

Kl. 14.00

Kl. 14.00  Orian og Dragen, Dukketeater i Storteltet

Kl. 14.00  Diabolus in Musica, musikk på markedet

Kl. 14.00  «Jakten på Olav den Hellige», ved Øystein Morten, foredrag i Aulaen

Kl. 14.00  Sverdkamp, med Castra Vita på markedet

Kl. 14.00  Musicantus,synger i Hamardomen

Kl. 14.15  Omvisning i Urtehagen,v/Hildur Hauksdottir 

Kl. 14.30  «The Battle of the Odd» Stort historisk slag på turneringsplassen

Kl. 15.00

Kl. 15.00  Den mørkredde Ridder, teater ved Urtehagen

Kl. 15.00  Canardus Horribilis og Extend, danseforestilling i Domen

Kl. 15.00  «Gull, gråstein og grå hår», skuespill i Urtehagen

Kl. 15.00  Arkadia, gjøgler på markedet

Kl. 15.00  Patrask,musikk i Storteltet

Kl. 15.00  Musicantus,synger på markedet

Kl. 15.00  «Med korsets tegn og dvergestein – middelalderens magiske hverdag»,ved Laila Grastvedt, foredrag i aulaen

Kl. 15.30  Treboucheten kaster!Ved Løtenbygningen

Kl. 15.30  Kong Håkons Ridderskole, ved Middelalderforeningens leir

Kl. 15.30  Vesle Åse Gåsepike, teater i Lindelunden

Kl. 15.30  Tribus Sagittariis, finale i historisk bueskytterturnering, Borggården

Kl. 15.30  Krabat, musikk på markedet

Kl. 16.00

Kl. 16.00  Gjøglergruppen Narrarna gjøgler, på markedet

Kl. 16.00  Orian og Dragen,Dukketeater i Lindelunden

Kl. 16.00  Diablus in Musica, musikk i teltet/markedet

Kl. 16.00  Omvisning i Urtehagen, v/Hildur Hauksdottir 

Kl. 16.30  Audiens hos Kong Håkon 6 og hans følge, ved Middelalderforeningens leir 

Kl. 16.30  Vesper med deltakerne på kurs i Gregorianikk, i Hamardomen